Jõulupidu

Tähe 3, Tartu, 51010 Tartu Maakond, Eesti

Eesti Majandusteaduse Seltsi aastakonverents

Pühajärve Spa & Puhkekeskuses

Moldova külalisõppejõud tutvustas Moldova Riikliku Põllumajandusülikooli ja põllumajanduse probleeme

Septembris on majandus- ja sotsiaalinstituudis külas Moldova Riikliku Põllumajandusülikooli ökonoomika ja statistika professor Elena Timofti.

21.sept. seminaril tutvustas ta oma ülikooli ja Moldovat. Moldova Riiklik Põllumajandusülikool on Moldova vanim ülikool ja ainuke koht Moldovas, kus saab põllumajanduslikku kõrgharidust.  Ülikoolis on 6000 tudengit ja 350 töötajat. Suur osa tudengeid õpib tasulises õppes. Moldova looduskeskkond ja kliima on väga soodne põllumajanduseks, mis Moldovas üks tähtsamaid tegevusharusid nii tööhõive kui ekspordi mõttes. Peamisteks ekspordiartikliteks on vein, puu- ja juurviljad. Samas kimbutavad sektorit madalad kokkuostuhinnad, madal palgatase, rahvastiku väljaränne, maa fragmenteeritus suure arvu väikeste talude vahel, Venemaa poolt seotud embargo.