Jõulupidu

Tähe 3, Tartu, 51010 Tartu Maakond, Eesti

Eesti Majandusteaduse Seltsi aastakonverents

Pühajärve Spa & Puhkekeskuses

Külalisõppejõud Linas Stabingis rääkis ärisimulatsiooni programmide kasutamisest õppetöös

27.okt. toimunud seminaril jagas dotsent Linas Stabingise Aleksandras Stulginskise Ülikoolist Leedus  oma kogemust ärisimulatsioonide kasutamisest. 2010.a. alates on Aleksandras Stulginskise Ülikooli ökonoomika ja juhtimisteaduskond kasutanud ärisimulatsiooni programmi, millega nende üliõpilased mängivad läbi ettevõtete juhtimist.

Ülikoolil on 3 erineva ettevõtte simulatsioonid. Üliõpilased moodustavad vähemalt 9 liikmelised tiimid, kellele antakse 4 nädalaks üks ettevõtte juhtida. Igas ettevõttes on neli osakonda, mille juhtimine jagatakse tiimiliikmete vahel ära. Ärisimulatsioonis osalemine on üks kohutuslik osa teaduskonna üliõpilaste õppekavast. See võimalus annab üliõpilastele praktilise kogemuse enda õpitu rakendamiseks, ettevõtluses ette tulevate probleemide lahendamiseks ja otsuste tegemiseks, lisaks meeskonnatöö ja konfliktide lahendamiseks.