Sündmusi ei ole.

Selgunud on 2015. aasta terminoloogiaprogrammi stipendiaadid

Stipendiumite väljaandmist rahastab Haridus- ja Teadusministeerium riikliku programmi „Eestikeelne terminoloogia 2013–2017“ rakendaja, Eesti Rakenduslingvistika Seltsi kaudu (www.terminoloogia.ee)

Eesti Kultuurkapitali aastaauhind

Emakeelepäeval, 14. märtsil kuulutas Kultuurkapital restoranis Gloria välja kirjanduspreemiate võitjad. Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali artikliauhinna žürii, koosseisus Aare Pilv (esimees), Peeter Torop ja Maria-Kristiina Lotman, valis aastaauhinna laureaadiks järgmise teose: Leo Luks „Eesti kirjanduse kadunud kodu” (Keel ja Kirjandus 2014, nr 10)

BOVA/NOVA kursus  Agrifood Supply Chains in the Baltic Sea Region

9.-13. märtsini toimus maaülikoolis magistrantidele suunatud BOVA/NOVA kursus "Agrifood Supply Chains in the Baltic Sea Region". Kursusel käsitleti põllumajandus- ja toidusektori konkurentsivõime, turgude struktuuri ja kontsentreerumisega seotud teemasid, põllumajandustootjatele sisendeid pakkuvaid sektoreid ning jaekaubandust. Lisaks pöörati tähelepanu Läänemere äärsete riikide põllumajanduse ja toidu tarneahelate omavahelistele seostele ning Venemaa osale neis. Kursuse raames külastati Estover Piimatööstuse Kaarlijärve Meiereid.

Koolitus "Toidutootjate majandusanalüüs ja lepingute sõlmimine tarneahelas"

REGISTREERU KOOLITUSELE    Sihtrühm    Väikese suurusega toidutootjad ja –töötlejad.    Sisu    Toidutootjad tunnistavad jaemüügikettide ülemvõimu. Tarneahela planeerimisoskus ja teadmised koostööst ning    hinnakujunduses  peituvatest võimalustest annaks toidutootjatele suurema tingimisvõimekuse.    Koolituse eesmärgiks on anda uusi ja kinnistada olemasolevaid oskusi, edendamaks tootjate teadlikku koostööd    partneritega tarneahela lõikes    Toimumisaeg ja –koht    2 päevan...

Direktori kohusetäitja 1. jaanuarist 2015.a.

Rektor määras 1. jaanuarist 2015.a. - 1. septembrini 2015.a.  Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituudi direktori kohusetäitjaks teadur Ants-Hannes Viira (PhD).

Majandus- ja sotsiaalinstituudi direktori valimistulemused

Rektori korraldus 4. detsember 2014 nr 1-9.RR/202