Õppejõud jagasid teadmisi Moldovas

Eesti Maaülikooli lektorid jagasid turunduse alaseid teadmisi Moldova maapiirkonnas tegutsevatele naisettevõtjatele ja noortele.

Eelmisel nädalal, 17.‒20.09 oli Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituudi esindus Põhja-Moldovas Tartu suuruses linnas Baltis, kus Moldova maapiirkonnas tegutsevatele naisettevõtjatele ja noortele pidas turunduse alase loengu lektor Tiiu Ohvril ja internetiturundusest kõneles lektor Birgit Maasing. Koolitusel osales üle 50 huvilise ning vastukaja oli positiivne. Lisaks tutvuti maapiirkonna ettevõtlusega, külastati Singerei ettevõtlusinkubaatorit, küülikukasvatust, mesindus- ja taluturismi talu ning tänavakivide valmistajat. Visiit toimus projekti „Õpperaamatute sari Moldova maapiirkonna naisettevõtjatele ja noortele III õpperaamat „Tootearendus ja turundus“ raames. Projekti sihtgrupiks on Moldova maapiirkonnas tegutsevad naisettevõtjad ja noored, kes peale projekti lõppu  mõistavad tootearenduse ja turunduse eri viiside vajalikkust ning oskavad neid teadmisi edukalt rakendada. Projekti raames koostatakse moldovlastele õpperaamat „Tootearendus ja turundus“ ning korraldatakse Eestis ühepäevane seminar (õpperaamatu tutvustus) koos kahepäevase õppeekskursiooniga maapiirkonnas tegutsevate naisettevõtjate ja noorte juurde. Projekti partneriks on Moldova Regionaalarengu Agentuur ADR Nord. Projekt kestab 2019. aasta septembrini.

Projekti rahastab Eesti Välisminsiteerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.